• Potápěčská základna Rabac
  • Kurzy potápění od zkušebních ponorů po instruktory
  • Vrakové potápění - máme v nabídce 13 vraků!
  • Unikátní safari loď pro potápěče v Chorvatsku
  • Technické potápění v Chorvatsku - máme v nabídce 12 technických vraků
Zkušenosti s potápěním v Chorvatsku

Zkušenosti

Potápěčská základna Lamkra působí v Chorvatsku od roku 1992. Více než 20 let zkušeností s poskytováním služeb. Od kurzů po technické ponory.

Náš team

Safari v Chorvatsku

Safari

Jako jedna z mála základen máme vlastní safari loď pro malé skupinky potápěčů. Přijeďte si stylově oddechnout a zapotápět na loď.

Safari v Chorvatsku

Ubytování v Chorvatsku

Ubytování

Vyberte si z nabídky ubytování v hotelu, mobilních domcích nebo apartmánech v Rabacu. Kontaktujte nás pro individuální nabídky.

Ubytování v Rabacu

Vrakové potápění v Chorvatsku

Technické potápění

V nabídce máme téměř dvacítku vraků a mnoho z nich pro technické potápěče. Samozřejmě vám namícháme vše až po trimix dle potřeby.

Technické potápění

Potápění v Chorvatsku

Lokality

S naším rychlým člunem nebudete trávit hodiny na lodi a zbyde vám dost času i na další nepotápěčské aktivity, kterých Rabac nabízí mnoho.

Lokality v Rabacu

Instruktorské kurzy SSI

Instruktorské kurzy

Zkušenosti Honzy Lamberta z jeho působení v Řecku, Chorvatsku a Egyptě vyústily v získání certifikace Instruktor trenér SSI a instruktor trenér technického potápění TXR.

Instruktorské kurzy

Potápění

Průměrné teploty vzduchu a moře - severní Jadran


vzduch hladina hloubka 15 m hloubka 30m
duben 16.2 C° 13.0 C° 12.0 C° 11.5 C°
květen 20.5 C° 16.6 C° 13.5 C° 12.0 C°
červen 27.5 C° 19.5 C° 14.5 C° 13.5 C°
červenec 32.0 C° 21.8 C° 16.5 C° 15.3 C°
srpen 33.0 C° 22.2 C° 17.5 C° 16.0 C°
září 25.5 C° 20.7 C° 18.5 C° 17.5 C°
říjen 22.8 C° 19.5 C° 18.0 C° 17.0 C°

Lokality z Rabacu

Lokality dostupné z Rabacu:

 

Girandella

Max. hloubka 30 mOWD.png

girandellaPláž se nachází na severním okraji městečka Rabac. Oblázková pláž se pozvolna svažuje do moře a kolem 10 metrů hloubky strmě padá až do 40 metrů. Stěna na pravé straně se táhne téměř až do zátoky Rabac. Levá stěna je členitější s mnoha výběžky a puklinami a dosahuje hloubky kolem 30 metrů. Tato lokalita svou rozmanitostí nabízí potápění jak pro úplné začátečníky, tak i pro náročnější potápěče.

 
girandella

Golubjera

Max. hloubka 30 mOWD.png


golubieraTato lokalita se nachází severně od Rabce a je dostupná pouze z lodi. V malé zátoce kolem 3 metrů hloubky jsou jeskyně, kterými se dá proplavat skrz. Strmý kopec zde padá do hloubky maximálně 30 metrů.

 
golubjera

Babina

Max. hloubka 30 mOWD.png


babinaNachází se mezi zátokou Rabac a Prklogským cípem, kde se kotví na kamenité mělčině. Najdeme zde stěnu tvořící půloblouk podél pobřeží. Velmi pěkné jsou dvě melčiny plné barev a života. Jelikož je pozice ven ze zátoky, je zde možnost proudů.

Sv. Marina

Max. hloubka 38 mOWD.png


sv.marina Lokalita se nachází v autokempu vesničky Sveta Marina, která je potápěčsky známá a oblíbená. Najdeme zde tři potápěčské pozice. Pravá stěna se táhne napříč celou zátokou a padá do hloubky až 38 metrů. V menší hloubce je hodně členítá a vytváří tím domov pro mnoho převážně menších ryb. Kolem 20 metrů hloubky padá strměji, místy vytváří převisy a pukliny. Levá stěna již nedosahuje takové hloubky, je vhodná pro začátečníky a fotografy. Třetí stěna začíná z pláže, která je otočena směrem na Prtlog a padá na otevřené moře do hloubky 30 metrů. Je možné v ponoru pokračovat směrem doprava na napojit se na "levou stěnu".

Jablanac

Max. hloubka 30 mOWD.png


senicinaKotví se mezi zátokou Šeničina a výběžkem Prtlog. Pozvolna svažující se kamenitý kopec, kde na jeho úpatí v hloubce 30 metrů leží poměrně zachovalá rybářská loďka. Viditelnost je většinou dobrá a proudy nejsou žádné nebo slabé.

Jadrina

Max. hloubka 30 mOWD.png


jadrinaMalá zátoka chráněná od jihozápadu se nachází mezi Svetou Marinou a vesnicí Ravni. Kamenitý svah se táhne po pravé straně zátoky a spadá místy do hloubky 30 metrů kde se promění v písčité dno. V úpatí kopce najdeme jeskyni.

 
jadrina

Barbakonac

Max. hloubka 45 mOWD.png


BarbakonacNa výběžku pod vesnicí Ravni se nachází krásná stěna padající do hloubky 45 metrů. Je doslova provrtána tunelem, kterým se dá proplavat z jedné strany na druhou v hloubce kolem 30 metrů. Je tu ještě jeskyně v hloubce kolem 27 metrů.

 
Barbakonac

Brseč

Max. hloubka 47 mOWD.png


BrsecDalší z krásných stěn pod vesničkou Brseč padá do hloubky 47 metrů, kde můžete vidět hejna cípalů, kteří se zdržují v hloubce kolem 10 metrů. Níže pak můžete narazit na jedince větších rozměrů. I zde se často vyskytuje slabý jižní proud, který však zajišťuje velmi dobrou viditelnost.

Brseč 2

Max. hloubka 43 mOWD.png


brsecZdejavac je nejjižnější lokalitou pod vesnicí Brseč. Podobně jako ostatní stěny pod touto vesnicí má hloubku kolem 40 metrů. I živočišné druhy jsou velmi podobné díky neveliké vzdálenosti od ostatnch stěn. Často tu bývá velmi dobrá viditelnost díky slabému proudu, který jde kanálem na jih.Brseč Gorgonie

Max. hloubka 45 mOWD.png


gorgonieMalá zátoka chráněná před jižním větrem se stěnou do hloubky 6 až 45 metrů. Stěnu pokrývají kolonie rohovitek od 6 do 20 metrů žlutých a od 25 do 45 metrů červených, známých pod názvem gorgonie. Několik metrů od kotviště na jižní straně zátoky se nachází jeskyně od sedmi metrů až na hladinu.

Jablanac - Cres

Max. hloubka 40 mOWD.png


jablanac Zde je obzvláště zajímavá jeskyně ve tvaru "L" dlouhá asi 12 metrů od hloubky 6 metrů až téměř na hladinu. Od skály, ve které je tato jeskyně, padá dolů houbami a rohovitkami krásně zbarvená stěna kuželovitého tvaru plná života. V jejích prasklinách a dírách se ukrývá plno ropušnic různých druhů a je možné spatřit i chobotnice velkých rozměrů. Po celý ponor jste doprovázeni hejny drobných ryb.Brseč 3

Max. hloubka 42 mOWD.png


straganacKrásná stěna plná života padající od 12 do 42 metrů kolmo dolů. Na úpatí stěny se nad písčitým dnem nachází široká jeskyně hluboká kolem 5 metrů. Viditelnost dobrá, většinou slabý proud kanálem dolů na jih.Pláž Porozina - Cres

Max. hloubka 38 mOWD.png


plazporozinaKotví se na mělčině při pravém břehu porozinské pláže. Zde se od břehu táhne tlustý kabel po dně, který vás dovede na okraj stěny kolem 12 metrů hloubky. Stěna strmě padá až do 38 metrů po celé délce zátoky. Je zajímavá s mnoha převisy a pulkinami, které tvoří domov pro mnoho podvodních tvorů.

Základna v Rabacu

ssi dive center
ssi dive center
ssi dive center
ssi dive center
ssi dive center

Základna v Rabacu

Rabac je známý hlavně jako rybářské městečko s malým přístavem a velmi bohatým cestovním ruchem. Najdeme ho na jihovýchodním pobřeží Istrie ve stejnojmenné zátoce. Hned naproti se nachází ostrov Cres, kde jsou ideální podmínky k potápění na stěnách nebo třeba na jednom z nejznámějších vraků Lině. Naše potápěčská základna se nachází na pláži Maslinica v hotelu Mimosa.

Nabízíme potápění pro nepotápěče (zkušební ponor), začátečníky, pokročilé i technické potápěče. Děláme kurzy pro děti od 8 let (Scuba ranger), pro dospělé nabízíme kurzy rekreační (SSI, TSA) i technické (TSA).

Ubytování vám rádi zařídíme v některém z hotelů nebo v přilehlém velmi dobře vybaveném kempu Oliva, kde jsou i bungalovy.

Základna Uvala Scott

Nově jsme pro Vás otevřeli potápěčskou základnu v Uvala Scott. Naše nová potápěčská základna se nachází přímo na moři v hotelu Uval Scott. Potápění je možné jak přímo před základnou, tak pořádáme výjezdy lodí na okolní lokality. Vyplouváme odsud také s naší safari lodí Kristina.

Nabízíme potápění pro nepotápěče (zkušební ponor), začátečníky, pokročilé i technické potápěče. Děláme kurzy pro děti od 8 let (Scuba ranger), pro dospělé nabízíme kurzy rekreační (SSI, TSA) i technické (TSA).

Ubytování vám rádi zařídíme v hotelu Uvala Scott.

Chorvatsko

Divecenter

Ahoj, jsme nejbližší česká potápěčská základna na Jadranu (GPS: 45°21'23''N, 014°19'92''E). Základna je přímo u moře v lokalitě "Preluk", což je západní část Rijeky. Nemusíte se bát průmyslového ruchu tohoto města, protože tato část je blíže malebnému turistickému městečku Opatija, které zajišťuje velké množství společenských akcí v místních klubech a restauracích.
Nabízíme potápění pro nepotápěče (zkušební ponor), začátečníky, pokročilé i technické potápěče. Děláme kurzy pro děti od 8 let (Scuba ranger), pro dospělé nabízíme kurzy rekreační (SSI, TSA) i technické (TSA).
Základna je v provozu od 1.4. do 31.10. každodenně. V listopadu a prosinci převážně o víkendech nebo na objednání a od ledna do března je základna zavřená. Jestliže nás chcete navštívit mimo termín, kontaktujte nás, vše záleží domluvě.

Téměř všechny prostory základny jsou zastřešené, takže zajišťují komfort i v nepříznivém počasí. Přízemní část základny slouží k manipulaci, přípravě, praní, uskladnění a sušení potápěčského vybavení .  K dispozici jsou vám uzamykatelné šatní skříně, venkovní sprchy se studenou a sprchy v prostoru šatny s teplou vodou.  Pro snadnějsí manipulaci s potápěčskými láhveme se  zde nachází  i kompresorovna vybavena dvěma kompresory (LW a Bauer). K zapůjčení máme kolem 30 potapěčských kompletů a kolem 50 láhví od 10 do 15 litrů, staege (7-12l), twinsety (2x10l, 2x12l) . Plníme vzduch, nitrox i trimix.
V patře se nachází kancelář, info pult a hlavně společenská místnost s barem, učebna, toalety. Po celých prostorách základny je možné se pomocí wifi připojit k internetu, jestiže nemáte svůj počítač s sebou je tu jeden k použítí. Jakmile se po létě ochladí prostory v partře jsou vytápěny krbem. Tak si po přestavte, po ponorech příjemné posezení s přáteli,  v teple u praskajícího krbu se skleničkou něčeho dobrého. I takto se dá užívat potápení mimo léto.

Organizujeme potápěčské výlety autem i lodí po Istrii, na ostrovy Cres i Krk. V nabídce máme 12 vraků vhodné pro začátečníky i pokročilé, rekreační i technické potápěče.

Nezapomeňte že, "Kdo se nepotápí, je podezřelý".
Těšíme se na Vaše dotazy, připomínky a objednávky.
Team "Lamkra"

Vraky Chorvatsko

Vytisknout

Lokality

mapa lokalit
1 - PRELUK 24 m

OWD.png

amforaKamenitý kopec před základnou svažující se do 20 metrů hloubky s velkým množstvím drobnějších ryb. Na jeho úpatí se nachází amfora, kotva a několik desítek metrů doprava je rozpadlý vrak 25 metrové dřevěné rybářské loďky. Dále pokračuje písčité dno. Směrem doleva jsou střídající se úseky sesypaného kamení a písku s koloniemi ježovek. Po cca 10 minutách plavání od vsupu je terasovitá stěna porostlá množstvím barevných hub. Do 20ti metrů hloubky dobrá viditelnost .

Nahoru
2 - MEDVEJA 42 m

OWD

ropusniceLokalita je dostupná ze břehu i z lodi, nachází se za místním molem směrem na Opatiji. Jsou to tři stěny padající daleko do moře kolmo od břehu, které jsou rozděleny písčitými násepy.
Nahoru
3 - GROTA KRAJ 40 m OWD
chobotniceKotví se mezi pevninou a skálou částečně vyčnívající z vody, která je kuželovitého tvaru. Na straně jedné se svažuje do 10ti metrů hloubky, kde se spojuje se břehem a na stranu moře padá do hloubky 40 metrů. Dobrá viditelnost a velké množství ryb.
Nahoru
4 - MOŠTěNIčKA DRAGA 30 m OWD
MostenickaPo vstupu se jde podél starých odpadních trubek na stěnu padající do 20t metrů hloubky. Po třímetrovém písčitém pásu navazuje delší druhá stěna do 30 metrů hloubky na kterou navazuje třetí stěna taktéž do 30ti metrů hloubky. Skály v mělké vodě nad těmito stěnami tvoří zajímavý labyrint, který je domovem mnoha živočichů a ryb.
Nahoru
5 - AMFITEATAR 40 m OWD
amfiteatrKotví se v malé zátoce s mělkým písčitým dnem. Ven ze zátoky se táhne podél břehu stěna s množstvím prasklin a teras. Stáčí se kolem skalnatého výběžku na sever do další zátoky, kde je prostorný výklenek hluboký i široký kolem 8 metrů jehož strop je v 15 a dno ve 24 metrech.
Nahoru
6 - BRSEČ-GORGONIE 45 m OWD
gorgonieMalá zátoka chráněná před jižním větrem se stěnou do hloubky 6 až 45 metrů. Stěnu pokrývají kolonie rohovitek od 6 do 20 metrů žlutých a od 25 do 45 metrů červených, známých pod názvem gorgonie. Několik metrů od kotviště na jižní straně zátoky se nachází jeskyně od sedmi metrů až na hladinu.
Nahoru
7 - BRSEČ-PLAŽA 43 m OWD
BrsecBarevná stěna posetá žlutou houbou komínovou začíná na pláži pod vesnicí Brseč a táhne se na jih kolem pobřeží. Na skalách ve hloubce větší než 35 metrů začínají vějířovité kolonie intenzivně červených rohovitek, "gorgonií", rostoucí kolmo na směr proudění. Dorůstají tu až do metrových vějířů. Často slabý jižní proud.
Nahoru
8 - BRSEČ-ŠEKA 47 m OWD
BrsecDalší z krásných stěn pod vesničkou Brseč padá do hloubky 47 metrů, kde můžete vidět hejna cípalů, kteří se zdržují v hloubce kolem 10 metrů. Níže pak můžete narazit na jedince větších rozměrů. I zde se často vyskytuje slabý jižní proud, který však zajišťuje velmi dobrou viditelnost.
Nahoru
9 - BRSEČ-ZDEJAVAC 43 m OWD
brsecZdejavac je nejjižnější lokalitou pod vesnicí Brseč. Podobně jako ostatní stěny pod touto vesnicí má hloubku kolem 40 metrů. I živočišné druhy jsou velmi podobné díky neveliké vzdálenosti od ostatnch stěn. Často tu bývá velmi dobrá viditelnost díky slabému proudu, který jde kanálem na jih.
Nahoru
10 - STUPOVA-BIG BLUE 45 m OWD
bigblueZ kotviště stěna prudce padá do hloubky 40 metrů. Celá stěna je značně členitá a žijí v ní různí živočichové. V první třetině je velký výklenek široký 10 metrů a hluboký taktéž 10 metrů, který se se zmenšující hloubkou prohlubuje. V tomto výklenku se často ukrývají velké exempláře.
Nahoru
11 - VRAK KOSTRENA 34 m AOWD.png
Viz pododkaz "VRAKY"
Nahoru
12 - STRAGANAC 42 m OWD
straganacKrásná stěna plná života padající od 12 do 42 metrů kolmo dolů. Na úpatí stěny se nad písčitým dnem nachází široká jeskyně hluboká kolem 5 metrů. Viditelnost dobrá, většinou slabý proud kanálem dolů na jih.
Nahoru
13 - JABLANAC 40 m OWD
jablanacZde je obzvláště zajímavá jeskyně ve tvaru "L" dlouhá asi 12 metrů od hloubky 6 metrů až téměř na hladinu. Od skály, ve které je tato jeskyně, padá dolů houbami a rohovitkami krásně zbarvená stěna kuželovitého tvaru plná života. V jejích prasklinách a dírách se ukrývá plno ropušnic různých druhů a je možné spatřit i chobotnice velkých rozměrů. Po celý ponor jste doprovázeni hejny drobných ryb.
Nahoru
14 - JABLANAC-RIBARSKI BROD 38 - 42 m AOWD.png
Viz pododkaz "VRAKY"
Nahoru
15 - MALI BOK 30 m OWD
malibok Kotví se v krásné zátoce na špičce ostrova Cres, ze které se táhne pozvolna padající stěna. Stěna tvoří malé terásky a obepíná západní výběžek zátoky. Na stěně se daří trsovníkům, mechovkám a hvězdicím. Viditelnost bývá dobrá až velmi dobrá, vetšinou bez proudu.
Nahoru
16 - TRI PUNTE 33 m OWD
tripuntePonor se začíná na první ze tří stěn, které jsou odděleny širokými pásy písku. Nejhlubší s nich je druhá, která padá do 33 metrů. Je zajímavá specifickým kuželovým sloupem, který je oddělen od zbytku pevniny několik metrů širokou průrvou. Poslední stěna už není tak hluboká, jelikož se zvedá do mělké zátoky, kde většinou čeká na potápěče loď. Ponor může být provázen lehkým proudem ve směru ponoru, který v odpoledních hodinách sílí.
Nahoru
17 - VRAK LINA 25 - 50 m OWD.png
Viz pododkaz "VRAKY"
Nahoru
18 - ŽIVA GROTA 45 m OWD
ziva grotaSkalnatý útes prudce klesá do moře, pod vodou tvoří plošinu v hloubce 18 až 20 metrů, vnější hrany klesají do hloubky 45 metrů. V 18 metrech se nachází překrásná jeskyně s širokým otvorem na vrchu.
Nahoru
19 - KOSTRENA 39 m OWD
kostrenaStěna svým pravým krajem začíná téměř u břehu odkud jde kolmo od něj na otevřené moře. Po několika metrech se stáčí paralelně se břehem, kde dosahuje svojí maximální hloubky. Dlouhá je kolem 150 metrů. Bohatá je na podmořský život: humři, krabi a hejna různých druhů ryb.
Nahoru
20 - VRAK PELTASTIS 8 - 30 m OWD
Viz pododkaz "VRAKY"
Nahoru
21 - VRAK STREITTER 58 - 63 m AEAN.png
Viz pododkaz "VRAKY"
Nahoru
22 - VRAK KALLIOPÉ 43 - 62 m AEAN.png
Viz pododkaz "VRAKY"
Nahoru
23 - VRAK GIUSEPPE DORMIO
56 - 62 m AEAN.png
Viz pododkaz "VRAKY"
Nahoru
24 - VRAK VIS 45 - 60 m AEAN.png
Viz pododkaz "VRAKY"
Nahoru
25 - VRAK TA 36 STELLA POLARE 45 - 65 m AEAN.png
Viz pododkaz "VRAKY"
Nahoru
26 - VRAK EL HAWI STAR 28 - 42 m AOWD.png
Viz pododkaz "VRAKY"
Nahoru
27 - VRAK REMORKÉRU 39 - 43 m AOWD.png
Viz pododkaz "VRAKY"
Nahoru
29 - VRAK ROSSAROL 44 - 55 m AEAN.png
Viz pododkaz "VRAKY"
Nahoru
30 - VRAK LUANA 38 - 48 m AOWD.png
Viz pododkaz "VRAKY"
Nahoru
31 - VRAK FLAMINGO 42 - 45 m AOWD.png
Viz pododkaz "VRAKY"
Nahoru
32 - VRAK DRAGA 34 - 37 m AOWD.png
Viz pododkaz "VRAKY"
Nahoru
33 - PONORKA U-82 35 - 38 m AOWD.png
Viz pododkaz "VRAKY"
Nahoru
34 - VRAK SIGRID 19 - 38 m OWD.png
Viz pododkaz "VRAKY"
Nahoru
36 - BIVIO 19 - 38 m OWD.png
Rekreační lokalita vhodná pro začátečníky. Vyskytuje se zde obvykle nadměrné množství slimáků.
Nahoru

Ceník potápění v Rabacu

Cena ponorů A zahrnuje - doprava na lokalitu, logistika centra

Cena ponorů B zahrnuje - láhev, plnění vzduch nebo nitrox do 30 %, opasek se závažím, doprava na lokalitu, logistika centra

Ponory
  A B
ponor ze břehu 18 € 23 €
ponor z lodě 30 € 35 €
noční ponor ze břehu 23 € 28 €
kontrolní ponor (ponor po delší pauze než 6 měsíců) 40 €
zkušební ponor ze břehu 60 €
zkušební ponor z lodi 90 €
nepotápěč na lodi 15 €
buddy partner - doprovod pod vodou - za ponor (na vyžádání) 15 €
sleva 6 - 10 ponorů/potápěč 5 %
sleva 11 a více ponorů/potápěč 10 %

Minimum 5 potápěčů pro ponor z lodi. Při menším počtu se vždy doplácí cena za 5 potápěčů.
Ponory na vracích se počítají jako ponor z lodi.
Tento ceník je platný pouze pro potápěče s mono lahví. Potápěči s dvojčetem doplácejí plnění.
Potápěči s dvojčetem a deco lahví spadají do ceníku pro technické potápění.

Plnění
air - nitrox max.30%  láhve 10, 12, 15 litrů 7 €
air - nitrox max.30%  dvojče 2 x 10, 2 x 12, 2 x 15 litrů 12 €
nitrox 31% - 39% , láhve 10, 12, 15 litrů 10 €
nitrox 31% - 39%, dvojče 2 x 10, 2 x 12, 2 x 15 litrů 18 €

 

Pronájem
  1 den         2 - 4 dny v €/den 5 a více dní v €/den
pronájem jednotlivých částí výbavy
(žaket, oblek, reg, počítač, lampa, lahev)
7 € 6 € 5 €
pronájem jednotlivých částí výbavy
(ploutve, maska, šnorchl, boty, kukla, bojka
3 € 2 € 1 €
pronájem komplet výbavy 20 € 17 € 15 €

Ke stažení / Download:

Ceník potápění v PDF

Ceník technického potápění v PDF

Ceny se mohou změnit v závislosti na změně kurzu eura. Rozhodující je kunový ceník vyvěšený na základně v Rabacu.

Kde nás najdete

LAMKRA DIVECENTER RABAC

Maslinica BB
Rabac
Chorvatsko

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: +385 996 555 455
Tel.: +420 608 871 838

Otevírací doba: 9.00 - 17.00 (každý den)
GPS: 45°04'48.45 N, 14°09'07.72 E

Vytisknout

 

Napište nám

Facebook